AECO
HAKKINDA

AECO, çevre dostu binaların tasarım ve inşaat aşamalarında; yeşil bina sertifikalandırma sürecinde; enerji verimliliğinin artırılması çalışmalarında ve diğer yapı bilgi modellemeleri gibi sürdürülebilir binaların oluşturulması konularında hizmetler vermek amacıyla 2018 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

AECO Mühendislik Danışmanlık Ltd. Şti. İstanbul’da yer almakta olsa da Türkiye’de ve farklı ülkelerde yer alan projelere hizmet vermektedir. Birçok sürdürülebilir projenin tasarım ve danışmanlığında katkıları olan Aeco hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Strateji

AECO, sürdürülebilir kalkınma ve çevre dostu uygulamaları destekleyerek dünya çapında değer yaratmayı hedeflemektedir. Pazardaki konumumuz ve rekabet stratejimiz, inovasyon ve mükemmeliyet odaklı yaklaşımımızla birleşerek, müşterilerimize ve paydaşlarımıza sürekli ve etkili çözümler sunma amacını taşır. Bu doğrultuda, vizyonumuz, misyonumuz ve hedeflerimizi şu şekilde tanımlıyor ve belirliyoruz:

VİZYONUMUZ

Dünya çapında optimum verimlilik ve fiyat-performans dengesiyle sürdürülebilir hizmetler sunmak.

MİSYONUMUZ

Globalleşen dünyada sürdürülebilir kalkınma ve çevre dostu uygulamaları desteklemek.

HEDEFLERİMİZ

Sürdürülebilirlik alanında en yüksek kalitede hizmetleri sağlamak ve uluslararası alanda tanınan ve saygın bir şirket haline gelmektir.

AECO USGBC‘ye (Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) Silver (Gümüş) seviyede üyedir.

Kuruluş amacı, çevre dostu ve sürdürülebilir binaların tasarımı, inşası ve işletilmesi için liderlik yapmak ve sertifikasyon sağlamak olan USGBC LEED sertifikasyon programının oluşturucusudur. Bu program, binaların çevresel performansını değerlendirmek ve sertifikalandırmak için kullanılır.