EDGE Danışmanlığı

EDGE Logo Aeco

EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı

EXCELLENCE IN DESIGN FOR GREATER EFFICIENCIES*
EDGE Yeşil Bina Sertifikası Dünya Bankasının kuruluşu olan IFC tarafından geliştirilmiştir ve 150’den fazla ülkede yer almaktadır.

EDGE Türkçe’de “Yüksek Verimlilik İçin Tasarımda Mükemmellik” anlamındaki cümlenin baş harflerinin kısaltmadır.

EDGE Sertifikası Nedir?

EDGE sertifikası, yeşil sertifikalandırmayı hızlı ve kolay hale getirerek çevresel sorumluluk bildirimi yapmanızı sağlar. Diğer yeşil bina sertifikalarından farkı daha hızlı, kolay ve uygun maliyetli olmasıdır.

EDGE Sertifikası Nasıl Alınır?

EDGE Sertifikası, yalnızca projenin EDGE gerekliliklerine yönelik üçüncü taraf onayından sorumlu olan GBCI tarafından verilebilir.

AECO, EDGE yeşil bina sertifikası için danışmanlık hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmeti kapsamında, EDGE sertifikasının alınması için gerekli tüm ön koşul kontrolleri yapılır ve ardından tasarım ile inşaat çalışmaları için gereklilikler proje paydaşları ile paylaşılarak sertifikasyon sürecine devam edilir.

EDGE sertifikalandırma sistemi; enerji tüketimde, su tüketiminde ve malzemelerde gömülü olan enerjide minimum %20 tasarrufu hedefler. Tüm bu hedefler kontrol edilirken, tasarlanan bina yerel şartlara uygun oluşturulmuş bir bina ile karşılaştırılır. Tasarruf oranının artması EDGE sertifika seviyesini de artırmaktadır.

EDGE Sertifika Seviyeleri Neler?

EDGE sertifika sistemi eşik değerler üzerine kuruludur. 3 farklı EDGE sertifika seviyesi bulunmaktadır. Bunlar Yalın (Certified), İleri Seviye (Advanced) ve Sıfır Karbon (Zero Carbon) olarak isimlendirilmiştir.

Sağlanan tasarruf değerleri sertifika seviyesini belirlemektedir. AECO proje sahibinin talepleri doğrultusunda hedeflenen sertifika seviyesine ulaşılması için projenin tüm süreci içerisinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

EDGE Danışmanlığı

AECO, EDGE sertifikası için baştan sona danışmanlık hizmeti sunmaktadır. EDGE sertifikasının ön koşulu olan tüm çalışmalar hizmet kapsamına dahil edilmekte, süreç içerisinde ön koşullardan kaynaklanan ek maliyetler çıkartmamaktadır.

EDGE Hakkında

Daha fazla bilgi için YesilBinaDanismanlik.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

EDGE Danışmanlık Teklifi

EDGE danışmanlık teklifi için formu doldurmanız yeterli.